Delsimas vykdyti finansinius įsipareigojimus skaudžiai atsiliepia tiek verslui, tiek ir fiziniams asmenims. Gaila, bet Lietuvoje yra vis dar daug žmonių, kurie neadekvačiai vertina pasekmes, kurios atsiranda tyčia vengiant grąžinti skolas. Kai kuriais atvejais pasekmės būna ne tik finansiškai skaudžios – kai kuriais atvejais nesąžiningų žmonių laukia belangė.

Įsiskolinusiems asmenims būtina bandyti grąžinti skolas

Įsipareigojimai, kurie susidaro skolinantis vis iš naujo, dažnai priveda prie skaudesnių pasekmių. Besiskolinantieji turi suprasti, kad priėjus momentą, kai skolintis nebegalima dėl pasiektų ribų, jokiais būdais nevalia bandyti gudrauti. Tai gali baigtis dar liūdniau nei manote.

Asmenys, kurių skolų našta jau yra tokia didelė, kad nebegalima gauti jokių kitų kreditų, neturėtų bandyti sukčiavimo būdu skolintis tiek privačiai, tiek ir kitais kanalais. Kreditinio sukčiavimo pasekmė – kalėjimas.

Kreditiniu sukčiavimu yra laikomi tokie atvejai, kai asmuo, žinodamas ką jis daro, apgaulės būdu bando gauti paskolą ar kažkokią kitą finansinę paslaugą. Suvokdami savo veiksmus, jūs tokiu būdu siekiate gauti finansinės naudos. Turėkite galvoje, kad teisme teisintis, kad neturėjote kitos išeities – beprasmiška. Joks asmuo neturi teisės vilioti pinigus iš kitų tik dėl to, kad pateko į keblią situaciją.

Tokios paslaugos, kurios imamos sukčiavimo būdu, lieka nepamirštos. Tokia informacija daugeliui metų bus matoma visiems kreditoriams ir paslaugų teikėjams, iš kurių vėliau bandysite gauti paskolas ar kitas paslaugas.

Kokios pasekmės laukia nepajėgiančių grąžinti skolų?

Jeigu esate iš tų, kuriems tiesiog nebėra galimybių grąžinti skolų ar mokėti įmokų laiku, nereikėtų baimintis kalėjimo. Pasak PaskolosIsiskolinusiems.lt, įprastas skolinimasis ir negebėjimas vykdyti įsipareigojimų, yra paprasti civiliniai santykiai, už kuriuos baudžiamoji atsakomybė nėra numatyta.

Kreditoriai ir kiti paslaugų teikėjai dažnai pabrėžia, kad matant, jog finansinė padėtis neleis laiku sumokėti įmokos, nereikėtų to slėpti nuo kreditoriaus ar paslaugų teikėjo. Geriausia būtų jį apie tai informuoti dar prieš įmokos mokėjimo dieną. Tokiais atvejais, klientui gali būti pasiūlytas įmokos atidėjimas sumokant tik palūkanas. Žinoma, pasitaiko visokių kreditorių, tad kas žino – galbūt jums bus leista atidėti įmoką visiškai nemokamai.

Kas liečia pasekmes dėl negebėjimo mokėti įmokų laiku, svarbu suprasti, kad tokiais atvejais dažniausiai taikomas skolų išieškojimas priverstiniu būdu. Tai atliekama tiek teisminiu, tiek iki teisminiu būdu. Pastarasis reiškia, kad į teismą nebus kreipiamasi ir skolos išieškojimas bus atliekamas pasitelkiant derybas. Derybų metu kreditoriaus skolų ieškotojai bendrauja su skolininku ir derina sąlygas kaip asmuo galėtų grąžinti skolą dalimis.

Teisminis skolos išieškojimas dažniausiai pasitelkiamas kritiniais atvejais, kai matoma, jog skolininkas vengia bendrauti su skolų išieškotojais. Jeigu skolos išieškojimas persikelia į teismą, natūralu, kad skolininkas nuo atsakomybės nepabėgs. Dar didesnė problema jam – didesnės išlaidos.

Skolos išieškojimui persikėlus į teismą, skolininkas jau gali skaičiuoti kardinaliai išaugusias išlaidas, nes teks padengti visus kreditoriaus nuostolius.