Graži šypsena  gali suteikti žmogui kur kas daugiau pasitikėjimo savimi. Natūralu, kad dažnas stengiasi savo burnos ertmei kasdien skirti kuo daugiau dėmesio. Tuomet ji bus sveika, o kai ji tokia – dažniausiai estetika yra papildomas privalumas.

Tiesa, odontologija akcentuoja, kad svarbu ne tik reguliariai lankytis pas specialistus, tačiau ir pačiam tinkamai rūpintis savo dantimis namuose. Greta reguliarumo reikia geros kokybės burnos priežiūros priemonių. Apie jų pasirinkimą konsultuoja higienistė Monika.

Šepetėlis

Pirmiausia jums reikia nuspręsti dėl labiausiai tinkamo šepetėlio. Kadangi šiuo metu jų pasiūla rinkoje yra labai plati – geriausia yra tartis su odontologu, kuris pasiūlys Jūsų situacijai labiausiai tinkamą opciją.

Šiuo metu rinkoje siūlomi kelių tipų šepetėliai.

  • Tradicinis šepetukas
  • Vieno dantis šepetukas
  • Elektrinis šepetėlis
  • Irigatorius

„Irigatorius tikrai yra geriausias pasirinkimas, tačiau neužtenka tik jį turėti, reikia ir naudoti. Deja, kai kurie išgirsta, kad jis gali padėti turėti sveikus bei gražius dantis, tačiau įsigyją – nenaudoja. Žinoma, kad tokiu atveju efekto nebus“,- teigia Monika.

Greta jo geras pasirinkimas yra elektrinis dantų šepetėlis. Tik reikia įsigyti tokį, kuris vibruoja, o ne sukasi. Tokiu atveju valymo metu nebus tikrai pažeidžiamas dantų emalis.

Pasta

Taip pat reikia kuo daugiau dėmesio skirti dantų pastai, kurios tikslas yra pašalinti apnašas, kurios kaupiasi ant dantų. Pasiūla yra plati, tad geriausia, vėlgi, yra tartis su burnos higienistais.

„Deja, kai kurie žmonės perka pastas iš neaiškių prekybos vietų. Štai tokiu atveju, kai norisi įsigyti balinančias – dažniausiai dėmesio sulaukia prekybos vietos, kuriose siūlomos pastos yra labai pigios, dažnai jas galima įsigyti nelegaliai. Atrodo gerai – tik privalumai. Tačiau taip yra iki tol, kol neatsiranda rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, dantys pradeda kristi“,- pasakoja odontologė.

Geriausia pirkti tose vietose, kur parduodamos visos svarbiausios dantų priežiūros priemonės. Taip pat apsimoka tartis su burnos higienistais, kurie pagal Jūsų burnos situaciją nurodys ir labiausiai tinkamas priemones.

Burnos skalavimo skystis

Ne visada sulaukiantis tiek dėmesio, kiek reikia skirti, yra burnos skystis. Jis labai reikalingas, kadangi gali ne tik padėti pašalinti maisto likučius, kurie lieka po valgio ir kuriuos ne visada yra paprasta išvalyti su šepetėliu, tačiau taip pat ir dezinfekuoja, net balina dantis. Vėlgi, svarbiausia rinktis tokias priemones, kurios parduodamos legaliose, aiškiose prekybos vietose, taip pat ir tokių gamintojų, kurių produkcija yra sertifikuota. Tai leis būti tikru, kad radote geriausią kainos ir kokybės santykį. O ne ką mažiau svarbu ir tai, kad priemonės leis džiaugtis tik privalumais, jokių minusų.

Tarpdančių siūlas

Dar viena priemonė, kuri gali padėti išvengti daugelių burnos ertmės sveikatos problemų, yra tarpdančių siūlas. Deja, naudojamas retai, kadangi dažnas paprasčiausiai nori kuo greičiau išsivalyti dantis ir neskirti smulkmeniškai tarpdančių priežiūrai. O tikrai reikėtų, kadangi tai gali padėti jums ilgiau išlaikyti sveikus dantukus. Kaip opcija geras pasirinkimas yra ir dantų siūlas. Valyti tarpdančių nėra būtina kasdien (nors labai rekomenduojama). Tačiau bent jau kartą per savaitę arba dar geriau kelis – puikus pasirinkimas, kuris leis Jums džiaugtis kur kas sveikesne šypsena.

Galiausiai, kad ir kokios burnos ertmės priežiūros priemonės jums reikalingos – pirkite jas specializuotose vietose, kur gaminiai parduodami su garantija. Tai yra saugumo rodiklis, kurio turi siekti kiekvienas.