Nenumaldomai artėjant vasarai, prasideda atostogų ir kelionių planavimas. Vieni mėgsta pasyvų ir ramų poilsį prie jūros ar ežero. Kiti – mėgsta keliauti, tyrinėti ir atrasti naujus miestus ir vietas. Kelionės kemperiu gali puikiai leisti suderinti abu šiuos būdus. Keliaujant su nameliu ant ratų, galite tyrinėti įvairiausius miestus, o nakvynei įsikurti netoli jūros ar ežero ir keletą dienų praleisti pasyviai ilsintis. Nereikia iš anksto ieškoti ir rezervuoti viešbučių ar sodybų, galima važiuoti kur akys veda ir nakvynei pasirinkti tą miestą, kuris tuo mementu patogiausias. Nebandžiusiems tokio tipo kelionių, pravartu pirmąjį kartą keliavimo kemperiu išbandyti Lietuvoje. Lietuva tokia turtinga savo nuostabia gamta ir istorinėmis vietomis, todėl verta susiplanuoti aplankyti ir apžiūrėti būtent savo šalies grožį.

Kelionių kemperiu privalumai

Keliaujant automobiliu ar autobusu, esate apriboti daiktų, kuriuos galite pasiimti su savimi, kiekiu. Tuo tarpu keliaujant kemperiu, galite pasiimti paspirtukus, dviračius, dar daugiau – su savimi tiesiog vežatės namus. Kuriuose yra wc, dušas, virtuvėlė ir miegamasis. Todėl užsimanius pavalgyti, neriekia ieškoti kavinės. Galite tiesiog sustoti patogioje aikštelėje ir pasigaminti šiltus pietus ar užkandį. Pasinaudoti tualetu, atsigaivinti po dušu ar net nusnausti pokaičio.

Dar vienas privalumas – planuojant atostogas, nereikia ieškoti ir rezervuoti viešbučių, derintis prie jų įsiregistravimo ir išsiregistravimo laiko. Keliaujant su nameliu ant ratų, jūs atostogaujate savo ritmu. O nakvynei galite pasirinkti kempingą gamtos apsuptyje, prabusti girdint paukščių čiulbėjimą ir įkvėpti gryno, gaivaus ir tyro oro. Atitrūkti nuo miesto šurmulio ir mėgautis ramybe.

Kelionės maršruto planavimas

Keliauti kemperiu galite ekspromtu arba galite iš anksto apgalvoti mietus, kuriuos norite aplankuyti ir susidėlioti kelionės maršrutą. Lietuvoje turi gausybę lankytinų parkų, muziejų, gražiausių miestų ir kraštovaizdžių.

Štai keletas idėjų, ką verta aplankyti dar šią vasarą:

   – Kuršių Nerija – tai vienas unikaliausių Lietuvos kampelių, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Čia galite aplankyti Nidą, Parnidžio kopą, Juodkrantę, Raganų kalną ir kitus vaizdingus gamtos kampelius.

   – Druskininkai – populiarus kurortas, garsėjantis mineraliniais vandenimis ir SPA centrais. Čia galite aplankyti Druskininkų vandens parką, Grūto parką ir Lynų keltuvą, vedantį virš Nemuno upės.

   – Trakai – Birštonas – mažas, bet labai jaukus kurortas Nemuno kilpų regioniniame parke. Čia rasite mineralinių vandenų biuvetes, SPA centrus ir nuostabias vietas pasivaikščiojimams.

Į ką atkreipti dėmesį, renkantis kemperį nuomai?

Kemperis atlieka kelias funkcijas – ir transporto priemonės ir namų, todėl reiktų atsakingai rinktis ir šioje vietoje nepataupyti kokybės sąskaita. Atsižvelkite į kemperio pagaminimo metus ir naudojimo laiką. Seni kemperiai gali pateikti nemalonių staigmenų kelionės metu – barškėjimas, prasta techninė būklė ar net gedimai tikrai nepradžiugintų atostogų metu.

Taip pat atkreipkite dėmesį į sėdimų bei miegamų vietų skaičių, kad visi šeimos nariai galėtų patogiai keliauti ir ilsėtis. Taip pat būtinai pasidomėkite ar kemperyje įrengta vėdinimo sistema bei signalizacija jūsų komfortui ir saugumui užtikrinti.

Mėgstantiems keliones su dar daugiau laisvės, gali patikti karavanai – nameliai, prikabinami prie automobilio. Atvykus į norimą miestą, tam skirtoje aikštelėje – pavyzdžiui, kempinge galite palikti karavaną ir miestą aplankyti ir apžiūrėti vien savo automobiliu. O grįžti poilsiui ir nakvynei į jūsų laukiantį karavaną.

Kuo pasirūpinti tokiai kelionei

Kelionė kemperiu, kaip ir bet kokia kita kelionė ar atostogos, reikalauja pasiruošimo. Pravartu ne tik susidėlioti maršrutą, bet ir iš anksto susiruošti atostogoms reikalingus daiktus. Štai keletas dalykų, kurių gali prireikti:

Maisto ruošimas: indai, puodai, keptuvės, stalo įrankiai, pjaustymo lentelės, valymo priemonės ir maisto atsargos. Kemperio virtuvėje paprastai yra šaldytuvas, viryklė ir kriauklė, todėl galėsite lengvai pasiruošti maistą.

Patalynė: paklodės, pagalvės ir antklodės bei jų užvalkalai. Kemperiuose būna įrengtos patogios lovos, tačiau patalynę reikia pasiimti savo. Tuo pačiu su savimi pasiimate ir namų pojūtį.

Higienos priemonės: rankšluosčiai, tualeto reikmenys, dušo priemonės ir pirmosios pagalbos rinkinys. Kemperiuose būna dušai ir tualetai, todėl galite patogiai pasirūpinti higiena kelionės metu.

Laisvalaikio priemonės: žaidimai, knygos, žvejybos įranga, dviratukai, sporto inventorius. Tai leis šeimai praleisti laiką aktyviai ir įdomiai.

Kur galima apsistoti su kemperiu

Kemperiu keliauti galite praktiškai visur, tačiau nakvynei reiktų pasirinkti tam pritaikytą ir saugią vietą. Lietuvoje yra daugybė kempingų, kurie siūlo įvairias paslaugas kemperiams: elektros prijungimo vietas, vandens tiekimą, dušus, tualetus ir net pramogų zonas vaikams. Todėl dėliodami kelionės maršrutą, pasidomėkite ir vietomis, kuriose bus patogu sustoti poilsiui nakčiai ar ilgesniam atostogų laikui. O tuomet – pirmyn į savo atostogų nuotykį.