Sąskaitų administravimas, buhalterinės paslaugos skolų rizika, biudžeto planavimas, finansinė strategija ir visko dar daugiau apima vieną faktofingo sąvoką, kurią žiniasklaidoje tenka girdėti ne vienam. Ar žinote, kam tai ir kodėl gali būti reikalinga?

Faktoringas yra itin efektyvus įmonės apyvartinio kapitalo finansavimo būdas, kuris užtikrina stabilų bei tikslingą įmonęs finansų valdymą nuo pardavimo pajamų iki skolų mažinimo ir kt. aspektų.

Faktoringo paslaugos dažniausiai reikalingos didmenininkams, kurių pirkėjai yra didesnės parduotuvės, parduotuvių tinklai arba prekybos centrai. Jiems problemų kelia mokėjimų terminai, reikalaujantys finansavimo. Tokiam finansavimui gauti dažniausiai reikia papildomo užstato. Faktoringo atveju užstatas yra nebūtinas. Tas pats galioja ir tiekėjams. Naudodamiesi faktoringu, gamintojai apsidraudžia nuo gamybos ir tiekimo rizikos.

Kitaip sakant, faktoringo paslaugos reikalingos ir naudingos gali būti įvairaus pobūdžio verslams, kurie siekia savo finansinius sandorius efektyvinti ir viską atlikti mažiausia įmanoma rizika.