Produktyvumą ir bendradarbiavimą labiausiai skatina įmonės kultūra, tinkama darbo vietos atmosfera, geras biuro išplanavimas ir naujausios technologijos. Labai svarbu turėti tinkamą darbo erdvę, kurioje darbuotojai jaustųsi įkvėpti ir patogiai, kad galėtų tinkamai atlikti savo kasdienes funkcijas. Reikėtų tinkamai valdyti turimą laiką ir taip pat įvairias laukiančias užduotis kasdieniame darbe, kad pasiektume didžiausią našumą biure; ypač tomis aplinkybėmis, kai mūsų darbas gali tapti nuobodus.

Nustatykite darbo zonas

Biuruose suprojektuokite malonias ir ramias erdves arba pasirinkite išorinį biurą, kuriame darbuotojai galėtų susitikti ir dirbti kaip komanda, prireikus sustiprindami bendradarbiavimą. Pavyzdžiui, pardavimų skyrius turėtų būti įsikūręs vienoje darbo vietoje, kad kiekvienas darbuotojas prireikus galėtų kartu su kolegomis plėtoti savo funkcijas.

Sukurkite švarią ir tvarkingą darbo vietą

Geras biuro išplanavimas su maloniais ir lanksčiais baldais yra labai svarbus, norint dirbti produktyviai. Naudojant stalčius ar spintas, kad būtų galima sutvarkyti visas biure esančias bylas ir laikyti jas nepastebimas, tvarkingai laikyti elektroninius prietaisus, tokius kaip nešiojamieji kompiuteriai ar kompiuteriai, galima prisidėti prie bendros geros savijautos. Tvarkingi stalai leis komandoms daug greičiau ir efektyviau rasti dokumentus ir informaciją.

Skatinkite darbuotojų tarpusavio bendravimą naudodamiesi bendromis darbo vietomis

Bendradarbiavimo erdves suprantame kaip visus atviro plano biurus, kurių pagrindinis tikslas – skatinti komandų bendradarbiavimą. Priklausomai nuo to, kokį paskirstymą pasirinksime biure, galime padidinti darbuotojų produktyvumą. Pavyzdžiui, parenkant universalius baldus ir išdėstant juos tinkamoje vietoje, labai svarbu padidinti darbuotojų patirtį ir sukurti bendradarbiavimo darbo erdves, skatinančias darbuotojų bendravimą. Kiekvienas baldas turėtų būti pritaikytas prie biure atliekamo darbo pobūdžio, taip pat jo tonai, medžiagos ir ergonomika.

Dialogas ir komandinis darbas

Biure yra daug darbuotojų, su kuriais kartais teks rengti susitikimus, derinti projektus ar dirbti kartu. Todėl svarbu, kad su jais palaikytume glaudžius ir asmeninius ryšius. Juk daugybę valandų dirbame kartu: būtent tie rūpesčiai, patirtis ir unikalios akimirkos, kuriomis dalijamės su kolegomis, padės mums iš paprastų darbuotojų tapti tvirta komanda ir net darbo šeima. Be to, nereikėtų pamiršti ir dovanų darbuotojams. Tai gali būti tiek termo gertuves su logotipu, tiek ir marškinėliai – svarbiausia ne tai, ką dovanosite, o tai, kad dovanosite. Galite būti tikri, kad darbuotojai tai tinkamai įvertins.

Darykite pertraukėles

Paprastai įprasta darbo diena biure trunka gerokai ilgiau nei keturias valandas, todėl kaskart, kai darbuotojai baigia atlikti svarbią užduotį, turėtų padaryti penkių minučių pertraukėles, kad galėtų atsipalaiduoti ir grįžti prie savo užduočių daug stipresni. Taip pat reikėtų dryti maždaug 15-20 minučių pertraukas, kad kiekvienas darbuotojas galėtų užkąsti, ištiesti kojas ir net pabendrauti su kolegomis.