Baro kėdės vis labiau paklausios šiuolaikinės virtuvės baldų rinkoje: šios aukštos konstrukcijos kėdės yra gana patogios, nepaisant nepaprastos išvaizdos. Dažnai jas renkasi mažų virtuvių, sujungtų su svetainėmis, savininkai, nes klasikinė baro kėdė praktiškai neužima vietos ir atrodo gana įdomiai bet kuriame interjere.

Baro kėdžių nauda

Pastaruoju metu vis daugiau žmonių virtuvės ar valgomojo zonų dekoravimui renkasi baro kėdes. Tai nenuostabu, nes šie virtuvės baldai turi didelį privalumų sąrašą;

• didelis formų, tipų ir modelių asortimentas – net labai išrankus šeimininkas gali pasirinkti sau tinkamą variantą;

• originali išvaizda, nes tinkamai parinkta baro kėdė gali papuošti bet kokį interjerą;

• kompaktiškas dydis, leidžiantis sukurti visą virtuvės plotą net ir labai mažose erdvėse.

Baro kėdžių pagalba galite ne tik sukurti virtuvės erdvę, bet ir zonuoti kambarį, naudojant paprastas valgomojo kėdės, to padaryti negalima. Šis pasirinkimas lengvai atskirs zonas ir išlaikys estetišką perėjimą iš virtuvės į svetainės zoną. Kėdės yra gana patogios ir turi specialias atramas kojoms, taip pat kažkurių modelių aukštį galima reguliuoti, pasirinkus kėdes jos atrodys stilingai ir elegantiškai.

Kokios yra baro kėdės?

Būdingas baro kėdžių skiriamasis bruožas yra jų aukštis – mažiausiasprisėdimo aukštis 70-75 cm, tačiau išvaizda ir dizaino ypatybės gali būti labai skirtingos. Daugelyje baldų parduotuvių yra:

• taburetės –biudžetinis variantas, bet ir pats nepatogiausias. Nepatogu ilgai sėdėti be atramos tokioje kėdėje, be to, vaikams nesaugu. Dažniausiai tokio tipo baro kėdės yra perkamos kavinėms ir bistro, kur klientai nesėdi ilgai prie baro.

• klasikinės baro kėdės. Tai yra tinkamiausias naudoti namuose modelis, nes jis turi žemą nugarą ir kaina dažniausiai būna žemesnė. Sutaupysite vietos mažuose kambariuose ir galėsite patogiai pasėdėti ilgiau nei vieną valandą;

• baro kėdės –patogus ir praktiškas dizainas, kuriam būdingas aukštas atlošas ir porankiai. Mažiau kompaktiškas, brangesnis, bet beprotiškai patogus.

Aukštos kėdės iš metalo puikiai tinka šiuolaikiniam interjerui. Jos yra tvirtos, stabilios ir atlaiko didelius krūvius. Kartu su eko odos sėdima dalimitai yra idealus variantas šeimai su vaikais –bus saugu sėdėti ir lengva prižiūrėti ir valyti.

Mediniai modeliai puikiai tiks klasikinio stiliaus virtuvėje- tai jaukumą sukuriantis variantas. Kalbant apie plastikines baro kėdes, pastaruoju metu jos yra vis populiaresnės. Aukštos kokybės plastikas pasirodė esąs kasdien naudojamas, jį lengva plauti ir judinti iš vienos vietos į kitą.

Baro kėdžių pasirinkimas namuose: ekspertų patarimai

Daugelis pirkėjų pirmiausia atkreipia dėmesį į virtuvės kėdžių išvaizdą, tačiau baro kėdžių atveju to nepakanka. Aukšti baldai turėtų būti praktiški ir patogūs, todėl geriausia:

• įsigykite kėdes, kurių kokybe esate tikri;

• pirmiausia apsvarstykite modelius su 4 kojomis, jos yra stabilios ir saugios;

• svarbiausiu veiksniu laikykite patogumą, todėl rinkitės kėdes su aukštu atlošu.

Kalbant apie dizainą ir spalvų gamą, visuomet turėtumėte pasikliauti savo skoniu, tačiau nepamirškite apie bendrą buto ar kambario stilių.